Mramor

Travertino Rosso

Travertino Rosso

travertino-rosso

Treavertino Rosso je mramor červené barvy. Je to velice odolný material, který je vhodný do interieru i do exterieru. Je vhodný ke zhotovení dlažbu, schudů a obkladů.  Štukování se provádí betonem. Popis: Treavertino Rosso je mramor červené barvy. Je to velice odolný material, který je vhodný do interieru i do exterieru. Je vhodný ke zhotovení ….

Arabescato

Arabescato

Mramor Arabesque je velmi jemný bílý mramor s tmavě šedým žilkováním, kterému se říká „arabesky“. Je těžen v Alpách nedaleko provincie Lucca. Je široce používán pro povrchové úpravy interiéru a dláždění.

Botticino

Botticino

Mramor Botticino je druh šedého mramoru těženého z dolů Botticino, Nuvolento, Nuvolera, Rezzato a  Serle, v provincii Brescia.

Statuario

Statuario

MRAMOR je metamorfovaný vápenitý sediment vznikající hluboko podzemským povrchem za působení vysoké teploty, času a velkého tlaku. Tento kámen jecharakteristický nepravidelným žilkováním, jasnými a elegantními barvami. Zvláště pro tyto vlastnosti vzbuzuje dnes pocit luxusu, tak jako v antických budovách již za dob starého Řecka a Říma.

Nero Marquina

Nero Marquina

MRAMOR je metamorfovaný vápenitý sediment vznikající hluboko pod  zemským povrchem za působení vysoké teploty, času a velkého tlaku. Tento kámen je charakteristický nepravidelným žilkováním, jasnými a elegantními barvami. Zvláště pro tyto vlastnosti vzbuzuje dnes pocit luxusu, tak jako v antických budovách již za dob starého Řecka a Říma.

Rosso Verona

Rosso Verona

Rosso Verona je červený mramor. Často se používá na leštěnou a starožitnou dlažbu; často se také používá společně s Bianco Perlino na šachovnicovou dlažbu. Může se brousit, leštit, čistit kartáčem i pískem.

Verde Guatemala

Verde Guatemala

verde guatemala

Mramor Verde Guatemala je široce používaný okrasný mramor. Díky jeho zelené barvě je vhodným materálem pro vytvoření elegantní a klidné atmosféry. Často je používán společně s bílými mramory.

Rosa Perlino

Rosa Perlino

Rosa Perlino je mramor růžové barvy, používaný na vnitřní i vnější dlažbu, obklady stěn, schodišť a parapetů. Mramor Rosa Perlino je často používán spolu s mramorem Bianco Perlino. Mramor Rosa Perlino se může brousit, leštit, čistit kartáčem i pískem.

Giallo Reale

Giallo Reale

Mramor Giallo Reale je žluté barvy. Používá se pro vnitřní i vnější dlažbu, obklady stěn a schodiště. Struktura tohoto mramoru je lesklá a velmi dobře se čistí. Mramor Giallo Reale je ideální pro vytvoření starožitného vzhledu.

Biancone

Biancone

biancone

Biancone je mramor bílé barvy, který je vhodný jak pro exteriery tak pro interiery k podlahám, schodům a tak podobně.  Jsou ho 2 typy lesklý a matný.

Rosso Asiago

Rosso Asiago

Rosso Asiago je tmavě červený mramor, používaný na leštěnou a starožitnou dlažbu a obklady stěn a schodišť. Mramor Rosso Asiago je také často používán společně s mramorem Bianco Perlino na šachovitou dlažbu.

Grigio Carnico

Grigio Carnico

Grigio Carnico je lesklý šedý mramor s bílým žilkováním. Používá se na vnitřní i vnější dlažbu a obložení stěn.

Breccia Aurora

Breccia Aurora

BRECCIA_AURORA

Jedná se o velice kvalitní mramor z oblasti Carrara. MRAMOR je metamorfovaný vápenitý sediment vznikající hluboko podzemským povrchem za působení vysoké teploty, času a velkého tlaku. Tento kámen je charakteristický nepravidelným žilkováním, jasnými a elegantními barvami. Zvláště pro tyto vlastnosti vzbuzuje dnes pocit luxusu, tak jako v antických budovách již za dob starého Řecka a ….

Nero Portoro

Nero Portoro

Je černý mramor se zlatým žilkováním…je široce používaný okrasný mramor; je vhodným materiálem pro vytvoření elegantní a klidné atmosféry uvnitř i venku.Je černý mramor se zlatým žilkováním…je široce používaný okrasný mramor; je vhodným materiálem pro vytvoření elegantní a klidné atmosféry uvnitř i venku.Je černý mramor se zlatým žilkováním…je široce používaný okrasný mramor; je vhodným materiálem ….

Trani Pink

Trani Pink

Jedná se o velice kvalitní mramor z oblasti MRAMOR je metamorfovaný vápenitý sediment vznikající hluboko podzemským povrchem za působení vysoké teploty, času a velkého tlaku. Tento kámen jecharakteristický nepravidelným žilkováním, jasnými a elegantními barvami. Zvláště pro tyto vlastnosti vzbuzuje dnes pocit luxusu, tak jako v antických budovách již za dob starého Řecka a Říma.

Bianco Carrara

Bianco Carrara

Mramor Carrara ( pro Římany mramor lunesis, „měsíční mramor“) je druh mramoru, který se těží v Alpských dolech Apuan na území Carrara, je všeobecně známý jako jeden z nejlepších mramorů.

Travertino Noce

Travertino Noce

Travertino Noce je mramor hnědé barvy, je z odolného materiálu, který se přizpůsobí jak vnitřním tak vnějším podmínkám. Také je velmi často používaný na obklady vnitřních a vnějších stěn a schodišť. Náplň mramoru Travertino Noce je z betonu.